sobota, 16 stycznia 2016

Jak nie przytyć jedząc czekoladę ? Otyłość - jakie choroby jej towarzyszą ?

Hi ☺
Czekoladaa ... Jak jej można nie kochać ? Słodka, chrupiąca, z truskawkami, migdałami, albo z karmelem, czy Oreo ... Albo i bez dodatków, klasyczne też dobre ! Dziś przychodzę do Was z postem 'Jak NIE przytyć jedząc czekoladę ?' . To jest chyba problem wielu ludzi... Bo jak tu się powstrzymać ? Mam na to kilka pomysłów... Na powstrzymanie się od niej, oraz jak nie przytyć przez tą złą, chrupiącą, a zarazem rozpływającą się w ustach czekoladą.
No więc, wszystkie dobrze wiemy, że trudno będzie całkowicie ograniczyć czekoladę. Chociaż sama na swoim przykładzie wiem, że po jakimś czasie nie jedzenia, powstrzymywania się przechodzi nam ochota na słodkie. Ja mam dietę, w której nie ma miejsca na nic słodkiego. I oczywiście na początku było mi ciężko nie jeść słodyczy, ale dałam radę i teraz spokojnie mogę przejść koło cukierni i nawet mi się nie chce spojrzeć na nią i na różne ciasta, czy inne pyszności. Ale jak ograniczyć to jedzenie czekolady? Najlepiej zastąpić ją słodkimi lub suszonymi owocami. Lub, gdy mamy ochotę na coś słodkiego zrobić sobie kakao. Oczywiście nie będziemy do końca zadowoleni z tego, że to nie jest czekolada, ale wierzcie mi, że jak wypijecie to kakao nie będziecie mieć już ochoty na czekoladę. Ja polecam na szybko zrobić sobie z zimnym mlekiem, takie mi bardziej smakuje Możecie też zjeść 1-2 kawałki gorzkiej czekolady. Ale tu chodzi o delektowaniem się jej. Potrzymajcie ją trochę w ustach, nie zjedzcie jej od razu ! Później jeśli znowu Was najdzie ochotę powiedzcie sobie 'NIE, że niby ja nie dam rady?'. Pomyślcie sobie... Chcielibyście tak wyglądać ?


Otyłość prowadzi do innych chorób, takich jak :
1. Cukrzyca typu 2.
Nadmiar tkanki tłuszczowej powoduje podniesienie stężenia glukozy we krwi, które w konsekwencji może doprowadzić do cukrzycy typu 2. 
2. Choroby serca.
Z nadmiarem tkanki tłuszczowej wiąże się również podwyższony poziom cholesterolu i nadciśnienie tętnicze. Czynniki te wywołują wiele chorób sercowo-naczyniowych takich jak np. miażdżyca, zawał serca, czy udar.
3. Choroby zwyrodnieniowe kości.
Nadmiar kilogramów obciąża stawy i kości. Powoduje problemy z kręgosłupem i stawami m.in. kolanowymi.
4. Choroby układu oddechowego.
Otyłość może powodować bezdech senny. Człowiek wtedy jest przez cały czas nie wyspany, ma bóle głowy, problemy z koncentracją i pamięcią, jest rozdrażniony.
5. Zaburzenia hormonalne.
Najnowsze badania dowodzą, że tkanka tłuszczowa zachowuje się jak narząd endokrynny, przez co wpływa na funkcje poszczególnych hormonów
WAŻNE! Zaburzenia hormonalne dodatkowo przyczyniają się do zaburzeń metabolicznych, które często towarzyszą otyłości.
6. Nowotwory złośliwe.
Odległymi skutkami otyłości są liczne nowotwory: piersi, macicy, jajników, szyjki macicy, prostaty, przełyku, jelita grubego, trzustki, pęcherzyka żółciowego, nerek i tarczycy.
7. Problemy psychologiczne.
Nadwaga i otyłość to nie tylko problem natury fizycznej, ale także psychicznej. Otyłe osoby narażone są na dyskryminację, przez co obniża się ich samoocena. Depresja to choroba dotycząca coraz większej liczby osób.

To jak ? Jak chcecie wyglądać ?


Życzę Wam, abyście to Wy panowali nad czekoladą, a nie czekolada nad Wami !
Monia ♥

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz