środa, 16 marca 2016

Jak zapuścić DŁUGIE i ZDROWE włosy ?Hi ☺
Przychodzę do Was z małym poradnikiem (myślę, że mogę to tak nazwać). Jak po tytule można zauważyć będzie on dotyczył włosów. Oczywiście musimy pamiętać, że każdy ma inne włosy i zapuszczanie, jak i dbanie o nie jest u każdego indywidualną sprawą. Ja mogę Wam jedynie poradzić co robić, a czego nie żeby mieć ładne, długie i zdrowe włosy.


1. Podcinanie włosów.
Włos rośnie przeważnie od 1-3 cm na miesiąc. Zależy to od tego,kiedy ostatnio mieliśmy je podcinane. Włosy po obcięciu rosną dość szybko, jednak po pewnym czasie, gdy już końcówki robią się coraz słabsze i zniszczone, przestaje on rosnąć. Powinniśmy podcinać włosy co ok. miesiąc.

2. Suszarki, prostownice, lakiery i lokówki.
Jeśli już bardzo musicie suszyć włosy, to poszukajcie suszarek z zimnym nadmuchem. Ale oczywiście najlepiej by było zostawić je, aby same wyschły. Zamiast prostownicy możecie mokre włosy wysuszyć na szczotce, będą prostsze. Wtedy wystarczy tylko nałożyć odrobinę olejku arganowego lub dodatkowo spryskać lakierem, jeśli ktoś bardzo potrzebuje. A żeby nie używać lokówki, możecie na wieczór zapleść kilka warkoczy i rano będziecie mieć piękne loki ! Zostawiam kilka filmików jak samemu zakręcić sobie loki bez użycia prostownicy


5. Mocny kucyk.
Z tego co słyszałam dużo osób uważa, że włosy związane w kucyk szybciej rosną. Błąd. W kucyku włosy ewentualnie mogą się wyrwać. Mycie włosów o wiele bardziej wspomaga proces wzrostu niż ich związanie. 

4. Mycie włosów.
Tu Was zaskoczę. Pewnie większość z Was nakłada szampon na całe włosy, a powinno się myć je szamponem przy samej skórze głowy, ewentualnie na koniec troszkę wetrzeć płyn w resztę włosów. Mycie końcówek w niczym Wam nie pomoże, tylko je zniszczy bo nie potrzebnie będziemy je ucierać. 

5. Rozczesywanie włosów na mokro.
Pewnie większość z Was to robi, aby później nie mieć problemy z rozczesaniem, gdy już będą suche. A nie zdajecie sobie sprawy, że tylko niszczycie przez to włosy. Jeśli już chcecie je rozczesywać mokre, róbcie to podczas mycia, gdy nałożycie maskę. Szybko je wtedy rozczeszecie, potem tylko wystarczy zmyć maskę i lekko wytrzeć włosy ręcznikiem.

6. Spanie z mokrymi włosami.
Tutaj też jest błąd. Mokre włosy są bardziej podatne na urazy. Najlepiej umyć je w ciągu dnia, jeśli nigdzie nie wychodzimy i poczekać, aż same w swoim tempie wyschną. Jeżeli jednak zapomnieliście je wcześniej umyć, a jest już późny wieczór, to możecie to zrobić, ale zwiążcie je w koka lub zaplećcie warkocza. Pamiętajcie, aby używać gumek 'miękkich', delikatnych, aby nie uszkodzić włosów.

7. Masaż głowy.
Wykonujcie go podczas mycia włosów. Poprawicie ukrwienie skóry głowy i utlenia, ale również poprawicie cebulki włosów do działania oraz się zrelaksujecie

8. Dieta.
Ona też tutaj gra dużą rolę. Aby poprawić kondycję włosów jedzcie zielone warzywa, tłuszcze oraz proteiny np. jajka. 

9. Maseczka z jajka.
Jest doskonała dla naszych włosów. Jajka zawierają proteiny, które wzmacniają mieszki włosowe, aminokwasy, które naprawiają uszkodzenia włosa oraz witaminy A, D i E. Robimy ją z jajka i dwóch łyżeczek oliwy z oliwek lub oleju. Maseczkę nakładamy na mokre włosy. Szczególnie na końcówki i trochę na resztę włosów. Następnie zawijamy je w folię i zostawiamy na 20 min. Następnie je dokładnie myjemy. Pamiętajcie aby myć je przed i po nałożeniu maseczki zimną wodą, ponieważ jajko zetnie się jeśli użyjecie ciepłej wody. Maseczka wzmocni nasze włosy, które staną się także bardziej błyszczące.

10. Olejki.
Możemy ożywać  olejki takie jak arganowy, rycynowy, kokosowy, czy z awokado. Włosy staną się bardziej lśniące i zdrowsze. Olejki te zapobiegają także rozdwajaniu się końcówek.